Vita:AM demodulátorok

Innen: HamWiki
A lap korábbi változatát látod, amilyen HA5KJ (vitalap | közreműködések) 2006. június 24., 08:59-kor történt szerkesztése után volt.
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

A detektoros vevő 10 nf-os szűrőkondija a 47 k mellett 338 Hz-es vágást biztosít. Ezzel a kapcsolással főleg a nagybőgőt lehet hallani. 677 pF esetén lenne jó a 47k, ekkor kb 5 kHz lenne a vágási freki. A 470 nF kondit meg azért nem kellene odarajzolni, mert nem tudni, milyen bemenőellenállású a hangfrekis fokozat utána. Ha alacsony, akkor DC szempontból előfesziti a diódát a hangfreki, emiatt az erősebb modulációs csúcsokban nemlinearis torzítás lenne a detektor munkapontjának eltolódása miatt. ( A dióda ugyanis a hangfrekit is tudja egyenirányítani) Az elmúlt 80 év tapasztalatai azt mutatják, hogy oda jobb a 2k ( vagy ilyen fejhallgató)és 2nF. Vagy nem? HA5KJ

Az audion működése szerintem nem az áramkör áramfelvételén alapul, hanem azon, hogy az erősítő eszköz nem egyformán erősíti a vett AM jelek pozitiv, illetve negatív félperiódusát. Emiatt a modulált nagyfrekvencia burkolója nem lesz szimmetrikus az erősítés után, hanem hasonlítani fog a diódán áteresztett modulált jelhez. Vagyis olyan lesz, mintha egyenirányították volna.

HA5KJ

A regeneratív vevőnek meg nem pont az a lényege, hogy a gerjedési határon túli erősítést lehessen vele elérni a visszacsatolással? Amit egy másodlagos, hangfreki feletti oszcilláció ciklikusan megszüntet?

HA5KJ