Vita:Bináris műveletek

Innen: HamWiki
A lap korábbi változatát látod, amilyen HG2ECZ (vitalap | közreműködések) 2009. augusztus 23., 22:37-kor történt szerkesztése után volt. (Szócikk céljáról ...)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Néhány gondolat erről a szócikkről:

  • szerencsés lenne bemutatni kezdőnek / kevésbé bátor érdeklődőnek, hogyan tud ÉS kapcsolatot elkészíteni otthoni ketyeréihez. No meg a többi alapfogást is.
  • Hogy miért akkor a VHDL? Megesik, hogy nem csak egyetlen ÉS kapú kell. Például egy érdekesség: CPLD-ben megvalósított komplett PLL szintézer a két jumperekkel és/vagy direktben programozott módon konfigurálható előosztóval (kvarc osztó és VFO osztó + D tárolós freki és fázisérzékeny PLL). Mindez a 2 méteres sávban is működhet a Coolrunner család néhány 100 Ft-os legkisebb elemének felhasználásával.
  • Ugyanakkor mint pár sorral feljebb írtam, van amikor a VAGY kapcsolathoz a két dióda + lehúzóellenállás is is elégséges. Sajnos ez sok rajz, bár az XFIG segít :)

Persze mindez sok-sok írogatás által, szépen lassan ... és mégis valami hasznos sülhet ebből is ki.

És hogy leírónyelv és programnyelv terén miért verilog, c és python? Három meghatározó igen hatékony nyelven kívánom szemléltetni. Az első kettő ráadásul részben hasonlít egymásra, bár teljesen másképp működik, hiszen a c nyelv lefordítottja utasításonként hajtódik végre, míg a verilog áramkörleíró nyelv NAND kapuk tízezreinek összekötözgetéseit definiálja.

De mellette azért célszerű bemutatni, akár diódás-tranzisztoros módon, akár NAND kapukkal (74LS00) hogyan lehet az adott logikát felépíteni. Mikor mivel célszerű...

--HG2ECZ Zsolt 2009. augusztus 23., 21:37 (UTC)